Satılık Konut (187)
Kiralık Konut (102)
Satılık İşyeri (18)
Kiralık İşyeri (7)
Arsa

 
ARTELL FORUM KEMERBURGAZ

Konsept

Boytorun Mimarlik tarafindan modern hayatin gereksinimleri göz önüne alinarak tasarlanan Artell Forum Kemerburgaz, hayatinizi kolaylastiracak tüm fonksiyonlarin yer aldigi bir yasam kompleksi, ayni zamanda kalabalik ve gereksiz detaylardan, süslemelerden kaçinilan, gelip geçicilikten uzak, yalin, fonksiyonel, rahat ve konforlu bir yasam alani olarak hayata geçirilmesi planlanan bir projedir.

Peyzajindan alt yapisina kadar mimari projeye arti deger katan tüm unsurlarla birlikte süssüz, sade, yalin; ancak çagdas yasamin tüm ihtiyaçlarina (veya bugünün ve yarinin degisen ihtiyaçlarina) cevap verebilecek nitelikte bir yasam alani yaratmayi hedeflemistir. Birbirine müdahale etmeyen özel alanlarin yaratildigi, iç bahçenin tamamen konut kullanicilarina özel kaldigi, çevre yollardan ve ofis blogundan sakli bir düzen kurulmustur.

Çagdas mimarinin konfor ve islevselligini kent havasinda yasarken kompleksin gizli bahçesine açilan mekanlarda Göktürk'ün / Kemerburgaz'in köy yasantisinin tadini çikartin.

Konum

Artell Forum Kemerburgaz, Kemerburgaz'in sehrin tüm noktalarina çok rahat baglanti veren ulasim kolayliklarinin yani sira ayrica Kemerburgaz'inda tam da kalbinde.

Proje isimlendirilirken Forum (eski Roma'da merkez, bulusma noktasi, sosyal toplanma mekani) isminin tercih edilmesi de bu nedene dayanmaktadir. Otobanin Göktürk çikisinin tam karsina gelen lokasyon bu bölgeye gelen herkesi karsilayacak konumdadir.Projenin bir tarafinin Istanbul Caddesi diger tarafinin da Saglik Caddesi ile çevrelenmis olmasi ayrica bir ferahlik olusturmaktadir. Evlerin büyük bir kisminin degisik açilarla Kemerburgaz ormanlarini görmesi ayri bir keyif vermektedir.

Peyzaj

Çizgisellik... Kaligrafi, sanatta siirsel düsünceyi çizgisellik ile anlatmanin (hat sanatinda,japon yazi sanatinda, gravür vb. diger grafik sanatlar da) bir araci ise, bu yöntem neden bahçe tasariminda da kullanilmasin...

Artell Forum Kemerburgaz bahçe tasarimi temel ilkesi dogaya sürekli egemen olmaya, sürekli onu dönüstürmeye çalisan insan ile doga arasindaki “Arayüz” olan bahçe mekaninda bu çatismadan dogan siirselligin, görsel, kaligrafik (çizgisel) izdüsümünü gerçeklestirmektir. Bahçeyi olusturan canli cansiz tüm ögeler (agaçlar, bitkiler, tas, toprak, su) çizgisellestirilmis veya çizgisel özelliklerinin alti çizilmistir.

Bu özellikleri ile Artell Forum Kemerburgaz bahçesi alisilmadik bir “ÇIZGI” dedir.

Yerlesim

Artell Forum Kemerburgaz projesi evleri yerlesim plani hazirlanirken bu projede yasamayi tercih edecek kisilerin gelismis yasam aliskanliklarina ve rafine tarzlarina yönelecek detaylar düsünülerek planlandi.

Tüm evlerin bakis açisi ve yönlerinin iyi olmasi, evlerin birbirini kapamamasi, bir site içindeyken bile kisisel yasam alanlari yaratilmasina özelikle çok dikkat edildi. Evlerin isik alislari, iç avlu-sosyal klup manzaralari veya orman manzaralarina hakim olmasina özen gösterildi.

 
 
Tel: 0212 322 45 65 pbx Faks: 0212 322 45 68
GSM: 0533 926 79 87     E-mail: info@morhills.com
Istanbul Caddesi Gökmahal Ofis Blok No:28 Kat:2 Daire:9 Göktürk Beldesi - Kemerburgaz - Eyüp / Istanbul